Servisní odborníci Porsche na nejvyšší úrovni

Certifikaci společnosti Porsche AG se třemi stupni kvalifikace (Bronze, Silver a Gold) absolvují servisní specialisté značky Porsche z celého světa. Získání nejvyššího stupně certifikace Gold předchází důkladná příprava, několikaletá praxe a dosažení předchozích dvou stupňů Bronze a Silver. Tuto náročnou cestu k certifikaci stupně Gold absolvoval další odborník z Porsche Centra Praha – Jiří Rynda. 

Celkem pět mechaniků z Porsche Servisních Center se pyšní certifikací Gold, dalších šest mechaniků dosáhlo certifikace stupně Silver. Všichni odborníci z Prahy, Brna a Ostravy mají nebo právě absolvují certifikaci stupně Bronze.

Certifikace Porsche AG je důkladný a náročný proces, který prověřuje teoretické a praktické znalosti ve dvoufázovém testu. Test Porsche AG je jednotný pro celý svět a nominovaní mechanici jej mohou absolvovat pouze jednou ročně. Zpravidla tedy trvá několik let, než mechanici postupně získají úrovně Bronze, Silver a Gold. Pro všechny testy je nutná znalost anglického nebo německého jazyka. Teoretický test se koná v místě působení mechanika a praktická část v tréninkovém centru Porsche v Praze. Pokud uchazeč u testů neobstojí, další šanci na opravu má až za rok. Obhajoba certifikace je u Porsche AG povinná po třech letech. Tím je zajištěno, že si mechanici udržují znalosti o aktuálních modelech a nejmodernějších technologiích Porsche.